Place Bib First Last City ST Age Gender Time
1 44 Justin  Houck Seattle WA 28 M 3:56:44
2 19 Jason Bryant Elkin NC 42 M 4:08:24
3 34 Maxwell Ferguson Ravensdale WA 28 M 4:19:48
4 37 Benoit Gignac Vancouver BC 34 M 4:36:43
5 32 Kevin Douglas Sedro Woolley WA 26 M 4:37:46
6 54 Fujioka Masazumi Kirkland WA 42 M 4:44:43
7 74 Jodee Adams-Moore Bellingham WA 31 F 4:44:51
8 33 Eric Ebeling Lafayette CO 24 M 4:46:06
9 48 Dustin Johnson Bainbridge Island WA 29 M 4:46:36
10 17 Christopher Barry Seattle WA 24 M 4:48:52
11 55 Dave Melrose Issaquah WA 43 M 5:04:37
12 28 Martin Criminale Seattle WA 50 M 5:11:38
13 60 Ralph Pooler Seattle WA 47 M 5:14:35
14 13 Sara Wagner Flagstaff AZ 42 F 5:22:58
15 78 Scott Hillis Lynnwood WA 43 M 5:26:22
16 50 Phil Kochik Seattle WA 36 M 5:30:11
17 18 Casey Bates Seattle WA 33 M 5:38:12
18 36 Benjamin Gibbard Seattle WA 38 M 5:39:24
19 40 Patrick Halferty North Bend WA 30 M 5:46:10
20 72 Jaime Clark Seattle WA 27 F 5:46:35
21 56 Jose Armando Munguia Yakima WA 36 M 5:51:09
22 42 Morgan  Henderson Seattle WA 36 M 5:55:46
23 67 Jonathan Symmes Sammamish WA 48 M 6:04:10
24 26 Stanislav Chiknavaryan Redmond WA 44 M 6:06:47
25 35 Simon Gale Seattle WA 43 M 6:08:17
26 71 Michael Yadrick Seattle WA 38 M 6:08:17
27 61 Drew Roehrich Seattle WA 41 M 6:13:07
28 52 Andrei Maksimenka Sammamish WA 40 M 6:18:47
29 69 Joshua Warren Gig Harbor WA 26 M 6:22:57
30 30 Ryan  Dotson Seattle  WA 38 M 6:27:58
31 66 Paul Swanson Seattle WA 34 M 6:30:31
32 41 Matthew Hauswald Lake Forest Park WA 39 M 6:30:48
33 21 Richard Bushnell Olympia WA 52 M 6:34:36
34 43 Anthony Horton Renton WA 36 M 6:38:13
35 47 Will James Seattle WA 37 M 6:42:37
36 24 Mark Casey Auburn WA 43 M 6:44:56
37 62 Dan Sears Bellevue WA 44 M 6:49:11
38 39 Paul Grove Kent WA 36 M 6:58:16
39 70 Alex Williams Seattle WA 29 M 7:05:59
40 57 Doug Nelson Fife WA 47 M 7:07:20
41 4 Kerstin Fischer Kent WA 48 F 7:10:48
42 59 Matt Phillipy Issaquah WA 42 M 7:11:45
43 22 Carsten Buus Snohomish WA 46 M 7:15:08
44 15 Brian Abrams Enumclaw WA 57 M 7:32:03
45 49 Dale  Knapp Des Moines WA 50 M 7:35:26
46 76 Justin  Carpintino Bellevue WA 42 M 7:58:07
47 7 Christine Hubler Dupont WA 26 F 8:25:07
48 10 Clea Peterson Tacoma WA 37 F 8:25:09
49 75 Bill Vlases Desmoinse WA 48 M 9:14:34
50 12 Nancy Szoke Port Orchard WA 45 F 10:14:48
  6 Katherine Frost Alexandria VA 47 F DNF
  8 Karrie Kimbrell Mammoth Lakes CA 39 F DNF
  23 Michael Cantrell Bonney Lake WA 43 M DNF
  63 Mark Shelp Mammoth Lakes CA 41 M DNF
  64 Erik Solberg Lacey WA 31 M DNF
  68 Shawn Szoke Port Orchard WA 40 M DNF
  77 Mark Lahaie Ollympia WA 54 M DNF